Штриховий код на транспортній упаковці

Код EAN-13 застосовується для маркування одиничних упаковок (окремих товарних одиниць) або групових упаковок . Однак у складському і транспортному ланках об'єктом обліку і контролю найчастіше є товари в транспортній упаковці. На транспортну упаковку у вигляді штрихового коду наноситься 14-розрядний номер EAN/UCC-14. При цьому використовується графічна символіка "2 з 5 з чергуванням" (англ. Interleaved 2 of 5, інакше "ITF") Тому і штриховий код скорочено називають ITF-14.

Код ITF-14 має прямокутний контур — друкується набагато легше інших кодів, що дозволяє застосовувати його на гофрованих упаковках.

Порівняно з EAN-13 символіка ITF-14 характеризується відносно великими розмірами зображення штрихового коду (ширина - 152,4 мм, висота - 41,4 мм) і менш суворими технічними вимогами до поверхні.

Так штриховий код ITF-14 можна друкувати не тільки на етикетках, але і безпосередньо на стінці картонної коробки. Навіть у цьому випадку він буде успішно зчитуватися сканерами.

По 14-бітної номером можна визначити номер EAN/UCC-13 продукції, яка знаходиться всередині транспортної упаковки. Код має у своєму складі 12 інформаційних розрядів EAN/UCC-13 (крім контрольного), які вказують на упаковану продукцію. Якщо ж усередину транспортної упаковки поміщені вироби в групових упаковках, то ITF-14 включається номер EAN/UCC-13 групової упаковки.

У логістиці додатково до інших кодами може застосовуватися код 128. Цим кодом можуть бути закодовані номер партії, дата виготовлення, термін реалізації і т. д.