Концепція та принципи логістики

Концепція - система поглядів, те чи інше розуміння явищ, процесів; основний, конструктивний принцип різних видів діяльності.

Принцип - основне, вихідне положення будь-якої теорії, вчення, науки.

Діяльність з управління матеріальними потоками, так само як виробнича, торгова та інші види господарської діяльності, здійснювалася людиною, починаючи з самих ранніх періодів його економічного розвитку. Новизна логістики полягає, перш за все, в зміні пріоритетів між різними видами господарської діяльності на користь посилення значимості діяльності з управління матеріальними потоками. Підприємці лише порівняно недавно усвідомили, яким потенціалом підвищення ефективності має наскрізний моніторинг всіх етапів руху сировини, деталей і готової продукції в економіці.

Детальніше...

Гуманізація технологічних процесів і розвиток логістичного сервісу

Гуманізація технологічних процесів, створення сучасних умов праці.

Одним із значущих елементів логістичних систем є кадри, тобто спеціально навчений персонал, здатний з необхідною ступенем відповідальності виконувати свої функції. Однак робота в сфері управління матеріальними потоками традиційно не престижна, що пояснює наявність тут "вічної" проблеми кадрів. Логістичний підхід, посилюючи громадську значущість діяльності у сфері управління матеріальними потоками, створює об'єктивні передумови для залучення в галузь кадрів, що володіють більш високим трудовим потенціалом. При цьому повинні адекватно удосконалюватися умови праці. Інакше кажучи, якщо немає сучасних умов праці та перспектив кар'єри, то немає і дисциплінованого, відповідального, кваліфікованого персоналу, а значить, елемент "кадри" в логістичній системі буде так званим "вузьким місцем".

Детальніше...

Функції логістики

В процесі управління матеріальними потоками в економіці вирішується безліч різноманітних завдань. Це - завдання прогнозування попиту і виробництва, а, отже, і обсягу перевезень; визначення оптимальних обсягів і напрямів матеріальних потоків; організації складування, упаковки, транспортування і багато інших. Розглянемо, ким вирішуються ці завдання.

Детальніше...

Організаційна структура логістики на підприємстві

Успішне управління матеріальними потоками на окремому підприємстві можливе лише в разі виділення відповідної функції. Динамічно змінюється ситуація створює об'єктивну потребу у ряду підприємств у створенні служби логістики, відсутність якої призводить до безсистемності та неузгодженості у закупівлях, управлінні запасами, організації виробництва та організації збуту, до плутанини в складському господарстві.

Детальніше...

Функціональний взаємозв'язок логістики з маркетингом

Раніше дано приблизний розподіл логістичних функцій між різними категоріями підприємств і організацій. Розглянемо тепер більш детально як взаємодіє служба логістики з іншими службами окремого підприємства.
Логістика і маркетинг. Найбільш істотна взаємозв'язок у логістики з маркетингом. Виділимо такі завдання, які вирішуються на виробничому підприємстві службою маркетингу:

Детальніше...

Логістика і стратегічне планування

Питання логістики повинні включатися до загального бізнес-план підприємства (мал. 17). Так, в процесі аналізу ринку і визначення політики необхідно виявити потреби покупців і вибрати канали розподілу.

В процесі оцінки різних альтернатив політики і подальшого визначення найбільш конкурентних стратегій важливо врахувати всі чинники, пов'язані з постачанням, зберіганням і просуванням товару.

Инфраструктура рынка и капитал сферы обращения

Детальніше...