Гуманізація технологічних процесів і розвиток логістичного сервісу

Гуманізація технологічних процесів, створення сучасних умов праці.

Одним із значущих елементів логістичних систем є кадри, тобто спеціально навчений персонал, здатний з необхідною ступенем відповідальності виконувати свої функції. Однак робота в сфері управління матеріальними потоками традиційно не престижна, що пояснює наявність тут "вічної" проблеми кадрів. Логістичний підхід, посилюючи громадську значущість діяльності у сфері управління матеріальними потоками, створює об'єктивні передумови для залучення в галузь кадрів, що володіють більш високим трудовим потенціалом. При цьому повинні адекватно удосконалюватися умови праці. Інакше кажучи, якщо немає сучасних умов праці та перспектив кар'єри, то немає і дисциплінованого, відповідального, кваліфікованого персоналу, а значить, елемент "кадри" в логістичній системі буде так званим "вузьким місцем".

На російських підприємствах все частіше можна зустріти сучасну імпортну підйомно-транспортну техніку: авто-і електронавантажувачі, штабелери і т. п. Висока комфортність роботи водія, яку забезпечують ці засоби праці, окупається, так як вона дає можливість залучити на роботу більш вимогливих, а , отже, і більш відповідальних робітників, що є необхідною умовою надійного функціонування будь логістичної системи.

Розвиток логістичного сервісу.

Нішу на ринку можна зайняти:

♦ підвищуючи якість товару;

♦ випускаючи новий товар;

♦ підвищуючи рівень логістичного сервісу.

Застосування перших двох стратегій об'єктивно обмежена необхідністю великих капітальних вкладень.

Третій шлях набагато дешевше. Тому все більше число підприємців звертається до логістичного сервісу, як до засобу підвищення конкурентоспроможності.

Припустимо, що на ринку є кілька постачальників, що поставляють товар однакової якості, В цьому випадку споживач віддасть перевагу тому з них, який в процесі постачання здатний забезпечити більш високий рівень сервісу, наприклад, доставить товар точно вчасно, у зручній тарі, прийнятними партіями, з підібраним асортиментом і т. п.

Инфраструктура рынка и капитал сферы обращения