Види логістичних систем

Транспортні системи, як уже зазначалося, поділяють на макро-і мікрологістичних.

Макрологістіческая система - це велика система управління матеріальними потоками, що охоплює підприємства і організації промисловості, посередницькі, торгові і транспортні організації різних відомств, розташованих в різних регіонах країни або в різних країнах. Макрологістіческая система являє собою певну інфраструктуру економіки регіону, країни або групи країн.

При формуванні макрологістіческой системи, що охоплює різні країни, необхідно подолати труднощі, пов'язані з правовими та економічними особливостями міжнародних економічних відносин, з неоднаковими умовами поставки товарів, відмінностями в транспортному законодавстві країн, а також ряд інших бар'єрів.

Формування макрологістичних систем в міждержавних програмах вимагає створення єдиного економічного простору, єдиного ринку без внутрішніх кордонів, митних перешкод транспортуванні товарів, капіталів, інформації, трудових ресурсів.

Мезологістіческіе системи - це матеріалопроводящіх системи, створювані об'єднаними зусиллями контрагентів, пов'язаних господарськими договорами. Елементами мезологістіческіх систем, як і макрологистических, є окремі організації. Проте якщо на рівні макрологистики наявність господарських відносин між окремими підприємствами не є обов'язковим, то мезологістіческая система забезпечує просування потоків конкретної продукції через ланцюг організацій, пов'язаних між собою конкретними договорами.

Мікрологістичних системи є підсистемами, структурними складовими макро-і мезологістіческіх систем. До них відносять різні виробничі і торговельні підприємства, територіально-виробничі комплекси. Мікрологістичних системи являють собою клас внутрівиробничих логістичних систем, до складу яких входять технологічно пов'язані виробництва, об'єднані єдиною інфраструктурою.

В рамках макро-і мезологістікі зв'язку між окремими мікрологістичних системах встановлюються на базі товарно-грошових відносин. Всередині Мікрологістична системи також функціонують підсистеми. Проте основа їх взаємодії безтоварні. Це окремі підрозділи всередині фірми, об'єднання або іншої господарської системи, що працюють на єдиний економічний результат.

Мезологістіческіе системи поділяють на три види: логістичні системи з прямими зв'язками, гнучкі та ешелоновані.

Транспортні системи з прямими зв'язками. У цих логістичних системах матеріальний потік проходить безпосередньо від виробника продукції до її споживачеві, минаючи посередників.

Ешелоновані логістичні системи. У таких системах на шляху матеріального потоку є хоча б один посередник.

Гнучкі логістичні системи. Тут рух матеріального потоку від виробника продукції до її споживачеві може здійснюватися як безпосередньо, так і через посередників.