Загальна характеристика методів вирішення логістичних завдань

Об'єктом вивчення логістики є матеріальні і відповідні їм фінансові та інформаційні потоки. Ці потоки на своєму шляху від первинного джерела сировини до кінцевого споживача проходять різні виробничі, транспортні, складські ланки. При традиційному підході завдання з управління матеріальними потоками в кожній ланці вирішуються в значній мірі відокремлено. Окремі ланки являють при цьому так звані закриті системи, ізольовані від систем своїх партнерів технічно, технологічно, економічно і методологічно. Управління господарськими процесами в межах закритих систем здійснюється за допомогою загальновідомих методів планування і управління виробничими і економічними системами. Ці методи продовжують застосовуватися і при логістичному підході до управління матеріальними потоками. Проте перехід від ізольованої розробки в значній мірі самостійних систем до інтегрованих логістичних систем вимагає розширення методологічної бази управління матеріальними потоками.

Детальніше...

Аналіз повної вартості в логістиці

Ефективним методом управління матеріальними потоками є аналіз повної вартості, який часто називають концепцією повної вартості. Цей метод лежить в основі теорії і практики логістики.

Аналіз повної вартості, означає облік всіх економічних змін, що виникають при будь-яких змінах у логістичній системі.

Детальніше...

Моделювання в логістиці

Моделювання грунтується на подібності систем або процесів, яке може бути повним або частковим. Основна мета моделювання - прогноз поведінки процесу або системи. Ключове питання моделювання - "ЩО БУДЕ, ЯКЩО ...?"

Істотною характеристикою будь-якої моделі є ступінь повноти подібності моделі модельованого об'єкту. За цією ознакою всі моделі можна поділити на ізоморфні і гомоморфні.

Детальніше...

Експертні системи в логістиці

Під експертними системами в логістиці розуміють спеціальні комп'ютерні програми, що допомагають фахівцям приймати рішення, пов'язані з управлінням матеріальними потоками. Експертна система може акумулювати знання та досвід декількох фахівців-експертів, що працюють в різних областях. Праця висококваліфікованих експертів коштує дорого, однак, як правило, потрібно не повсякденно. Можливість отримати пораду експертів з різних питань за допомогою звернення до комп'ютера дозволяє кваліфіковано вирішувати складні завдання, підвищує продуктивність праці персоналу, і, в той же час, не вимагає витрат на утримання штату високооплачуваних фахівців.

Детальніше...

Визначення та основні принципи системного підходу

Природа матеріального потоку така, що на своєму шляху до споживання він проходить виробничі, складські, транспортні ланки. Організовують і направляють матеріальний потік різноманітні учасники логістичного процесу.

Методологічною основою наскрізного управління матеріальним потоком є системний підхід, принцип реалізації якого в концепції логістики поставлений на перше місце.

Детальніше...

Порівняльна характеристика класичного і системного підходів

Істота системного підходу чітко виявляється при його порівнянні з класичним індуктивним підходом до формування систем.

Класичний підхід означає перехід від часткового до загального (індукція). Формування системи при класичному підході до цього процесу відбувається шляхом злиття її компонентів, що розробляються окремо.

Детальніше...

Приклад класичного і системного підходів до організації матеріального потоку

Різні підходи до організації матеріального потоку проілюструємо на прикладі постачання магазинів бакалійними товарами зі складів підприємства оптової торгівлі. Учасники цього процесу: підприємство оптової торгівлі, транспортне підприємство та мережа обслуговуються продовольчих магазинів.
Розглянемо два варіанти організації матеріального потоку, що мають принципову відмінність один від одного.

Детальніше...

Аналіз АВС

У логістиці АВС-аналіз застосовують, ставлячи за мету скорочення величини запасів, скорочення кількості переміщень на складі, скорочення розкрадань матеріальних цінностей, а також переслідуючи інші цілі.

Управління в логістиці характеризується, як правило, наявністю великої кількості однорідних об'єктів керування, по-різному впливають на результат діяльності підприємства. Наприклад, керуючи запасами підприємств у сферах виробництва та обігу, іноді доводиться приймати рішення по десяткам тисяч позицій асортименту. При цьому різні позиції асортименту заслуговують різного уваги, так як з погляду внеску в той чи інший результат торгової або виробничої діяльності вони не є рівноцінними.

Детальніше...

Графічні методи визначення меж груп А, В і С

1. Метод визначення меж за допомогою дотичної до кривої А, В і С.

Розглянемо метод поділу безлічі об'єктів управління, упорядкованого за спаданням ознаки значущості об'єкта, за допомогою дотичної до кривої АВС-аналізу. Крива АВС будується в прямокутній системі координат. По осі 0X відкладаються об'єкти управління (наприклад, позиції асортименту), збудовані в порядку убування частки в загальному результаті (наприклад, частки в реалізації), у відсотках до загальної кількості об'єктів управління. По осі 0Y відкладається частка внеску об'єкта (частка реалізації по позиції) в загальному результаті (в загальній реалізації), обчислена наростаючим підсумком і виражена у відсотках (мал. 31).

Детальніше...

Вплив імовірнісного характеру попиту на рішення по управлінню запасами (аналіз XYZ)

Аналіз ABC дозволяє диференціювати асортимент (номенклатуру ресурсів, а стосовно до торгівлі - асортимент товарів) за ступенем внеску в намічений результат. Принцип диференціації асортименту в процесі аналізу XYZ інший - тут весь асортимент (ресурси) ділять на три групи в залежності від ступеня рівномірності попиту і точності прогнозування.

Детальніше...