Поняття розподільчої логістики
Термін "розподіл", використаний у назві досліджуваної функціональної області логістики, має широке застосування як у науці, так і в практиці. Тлумачний словник сучасної російської мови свідчить, що розподілити - це означає розділити що-небудь між ким-небудь, надавши кожному певну частину. Наприклад, розподіляють отриману суму доходу між підприємством, державою і різними фондами, розподіляють отриману суму прибутку між членами акціонерного товариства і т. п.
Завдання розподільчої логістики
Розподільна логістика охоплює весь комплекс завдань з управління матеріальним потоком на ділянці постачальник - споживач починаючи від моменту постановки завдання реалізації і закінчуючи моментом виходу поставленого продукту зі сфери уваги постачальника. При цьому основна питома вага займають завдання управління матеріальними потоками, які вирішуються в процесі просування вже готової продукції до споживача.
Логістичні канали та логістичні ланцюги
Матеріальний потік виходить або з джерела сировини, або з виробництва, або з розподільчого центру. Надходить або на виробництво, або у розподільний центр, або кінцевого споживача (мал. 50). У всіх випадках матеріальний потік надходить у споживання, яке може бути виробничим чи невиробничим.
Розвиток інфраструктури товарних ринків
Необхідною умовою можливості вибору каналу розподілу, а також оптимізації всього логістичного процесу на макрорівні є наявність на ринку великої кількості посередників.
В даний час в термін "посередник" іноді вкладається негативне значення: зайве, а то і кримінальне ланка в ланцюзі руху товарів. У рамках логістики розглядається проблема цивілізованого, економічно виправданого посередництва.