Служба логістики на підприємствах торгівлі

Наявність служби логістики особливо актуально для мережевих структур. Однак такі структури широкого розвитку поки не отримали. Тому сьогодні можна говорити про виділення функції логістики в окремому торговому підприємстві.

Логіст на підприємстві торгівлі - це в першу чергу системщик. Основна мета його діяльності - гармонізація руху товару як за допомогою всебічного встрявання підприємства в зовнішнє середовище, так і за рахунок адекватної організації торгово-технологічних процесів всередині підприємства.

В оперативному плані логістика на підприємстві торгівлі покликана розвантажити працівників комерційних служб, звільнити їх від ряду адміністративних функцій, а також від обов'язків управління транспортно-складськими процесами. Фахівці з логістики, як правило, здатні на високому рівні виконувати необхідні для прийняття комерційних рішень технологічні і техніко-економічні розрахунки, переводячи ці рішення з області інтуїції в область точного розрахунку.

На підприємствах торгівлі на логістику покладають безпосередню відповідальність за розміщення замовлень і резервні запаси.

В області закупівель метою логістики є:

♦ зміцнення закупівельної позиції підприємства;

♦ зниження витрат за рахунок поліпшення умов закупівлі і скорочення транспортно-заготівельних витрат.

В області продажів логістика відповідає за товарний запас в торгові відділах і повинна домагатися:

♦ посилення конкурентоспроможності та підвищення обороту за рахунок поліпшеного презентації товарів (широкий асортимент, своєчасне заповнення та ін.);

♦ зменшення витрат за рахунок скорочення складських площ і товарного запасу на складах.

Розвинена логістика може виходити за межі матеріальних потоків і в рамках реінжинірингу бізнес-процесів вирішувати питання системної організації потокових процесів всієї бізнес-діяльності торгового підприємства.