Одне із завдань логістики - виділити окреме замовлення і встановити, яка кількість різних ресурсів потрібно на його виконання.

Проблеми обліку витрат в логістиці

Логістика матеріальних потоків вивчає комплекс операцій, що забезпечують просування речових предметів і продуктів праці від первинного джерела сировини до кінцевого споживача. Прийняття рішень по цих операціях з позиції інтересів наскрізної системи дозволяє говорити про них як про логістичних операціях. В іншому випадку прикметник "логістичний" буде недоречно.

Детальніше...

Вимоги до систем обліку витрат в логістиці

Завданням обліку витрат в логістиці є забезпечення менеджерів інформацією, що дозволяє приймати рішення в сфері управління витратами з просування матеріального потоку в межах логістичної системи.

Однак керувати витратами можливо лише в тому випадку, якщо їх можна точно вимірювати. Тому системи обліку витрат виробництва і обігу учасників логістичних процесів повинні:

Детальніше...

Особливості обліку логістичних витрат

Специфіка обліку витрат в логістиці полягає в угрупованні витрат не навколо підрозділів підприємства, а навколо робіт і операцій, поглинаючих ресурси.

Перехід від управління за функціями до управління процесом вимагає відповідного переходу від обліку витрат за функціями до обліку витрат по процесах.

Детальніше...

Класифікація витрат в логістиці

Витрати в логістиці класифікують за різними ознаками.
Залежно від поведінки витрат при зміні обсягу робіт з матеріальним потоком вони поділяються на постійні та змінні. Постійні витрати - не змінюються разом з нормальними коливаннями обсягів діяльності. Змінні витрати - змінюються пропорційно зміні обсягу діяльності.

Детальніше...

Витрати на створення і підтримку запасів

Загальні витрати на створення і підтримку запасів складаються з перерахованих нижче основних груп:

Витрати на поточне обслуговування запасів, які в основному включають в себе податки на запаси.

Витрати на інвестований в запаси капітал. Тут можливі два варіанти.

Детальніше...

Транспортно-заготівельні витрати

До транспортно-заготівельних витрат відносять:

♦ витрати, пов'язані з організацією замовлення і його реалізацією;

♦ витрати по закупівлі та доставці товарно-матеріальних цінностей;

♦ витрати поповнення запасу.

Детальніше...